Alışveriş sitesi kurmak için gerekenleri, bir e-ticaret sitesinin nasıl açılabileceğini, e ticaret sitesi kurmanın maliyetini ve internetten satış yapabilmek için yasak zorunlulukları konu aldığımız bu içeriğimizde bir e-ticaret sitesi kurmak için gerekli bütün bilgileri sizler için bir yere topladık.

Fiziki mağazası olan firmalar veya kendi ürettiği, ithal ettiği, toptancılardan aldığı ürünleri satmak isteyen girişimciler genellikle ilk olarak bir online satış sitesi kurmayı düşünüyor. Fiziki bir mağaza açmanın yanında çok daha az maliyeti olan online satış sitesi, özellikle girişimciler için çok büyük bir fırsat oluyor. Geçtiğimiz son 10 yıl içerisinde e-ticaret, hızlı şekilde gelişti ve bir çok marka online satış sitesini oluşturdu. E-Ticaret hizmeti sunan bir firma olarak, alışveriş sitesi kurmak istiyorum diyenler için bütün merak ettikleri sorulara cevap bulabileceği bir içerik hazırladığımızı düşünüyoruz.

Online Alışveriş Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Online satış yapabilmeniz için bir firmanızın olması gerekmektedir. Bunun için eğer yeni bir girişim içerisinde iseniz başlangıçta şahıs firması kurmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle kolay bir şekilde vergi mükellefi olabilir, fatura kesebilirsiniz. Şahıs firması kurmak, Limited şirketi kurmaktan çok daha az maliyetlidir. Ayrıca belirtmek isteriz ki, şahıs firmaları da ortaklı şekilde kurulabilir.

Online Satış Sitesi Kurma Maliyeti Nedir?

Online alışveriş sitenizde istediğiniz özelliklere göre maliyet hesaplaması da değişmektedir. Çelik Yazılım E-Ticaret paketlerine baktığımızda ise aylık maliyetiniz sadece 100TL ‘den başlayıp, 500-600TL ‘ye kadar çıkabilmektedir. Eğer yeni bir girişim içerisinde iseniz minimum sermaye ile ulaşabileceğiniz bir paketi tercih edebilirsiniz. Eğer dilerseniz, e-ticaret sistemimizi 15 gün boyunca ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Şekilde Online Alışveriş Sitesi Açabilir Miyim?

Bedavaya bir işletme sahibi olmanız malesef mümkün değil. Fiziki bir mağaza nasıl ki bedavaya açılamıyorsa, online satış mağazası da bedavaya açılamamaktadır. Ancak fiziki bir mağazaya göre çok daha düşük maliyetler ile açılabilir. Başlıca maliyetlerinizi sıralayacak olursak;

  • Alan Adı Maliyeti
  • Sunucu Maliyeti
  • Yazılım Maliyeti
  • Veya bunların hepsini anahar teslim şekilde sunduğumuz e-ticaret paketlerimizin maliyeti

Nereden ve Nasıl Başlamalıyım?

Yapmanız gereken ik şey, ne satacağınıza karar vermek ve bir firma kurmaktır. Sonrasında Çelik Yazılım E-Ticaret paketlerinden birini seçerek 15 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Sonrasında bir online satış sitesi kurmadan önce nelere ihtiyacınızın olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca Çelik Yazılım olarak sizlere düzenli olarak e-ticaret konu başlıklı eğitimler de sunuyoruz.